Különtermek

Vállaljuk rendezvények – céges rendezvények, konferenciák, esküvők – teljes körű megszervezését 80-100 főig.
A vendéglátásról természetesen minden esetben saját konyhánk és képzett vendéglátós személyzetünk gondoskodik. Céges rendezvényekhez, valamint bemutatókhoz, konferenciákhoz szükséges saját eszközparkkal, technikai felszereléssel, (projektor, vetítővászon, hangosítás, flipchart) természetesen rendelkezünk.

1-es terem
Kisebb konferenciák lebonyolítására alkalmas klimatizált terem, mely színházszerű elrendezéssel 60 fő befogadóképességű, asztalos elrendezésekkel kb. 40 fő befogadására alkalmas.

2-es terem
Termünk kiváló helyszíne lehet egy-egy üzleti megbeszélésnek, és további kisebb lélegzetű rendezvény helyszíneként 20 főig.

3-as terem
A Symphonia étterem területén található klimatizált rendezvényterem kiválóan alkalmas üzleti, családi és egyéb közösségi rendezvények helyszínéül.

Kapcsolat

Amennyiben bővebb felvilágosítást szeretne kapni a bérleményekről, vegye fel velünk a kapcsolatot, vagy írjon nekünk:

Cím: 4034 Debrecen Vágóhíd u. 2. Telefon: +36 20 33 - 99 - 821 E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

A régi debreceni Dohánygyár története

A Debreceni Dohánygyár rövid története: 1887. október 25 - 2004. május 1.

Cím:  Debrecen, Vágóhíd utca 2.

Az 1867-ben alakult Magyar Dohányjövedék tevékenységének szélesítésére a Magyar Királyi Pénzügyminisztérium 1880-ban dohánygyár építését határozta el Debrecenben. A város vezetése a Pénzügyminisztérium kérésére 1880-ban 24 kat. hold földterületet engedett át a pénzügyi tárca javára. A telek a város akkori központjától kb. 1,5 km-re helyezkedett el kissé mélyen fekvő, nádas, ingoványos területen, melyet a lakosság eredetileg legelőnek használt. Nagy gondot okozott a talajvíz elvezetése, és az egész U alakú épülettömb alá 1 méteres betonalapot terveztek, mely jelentősen megnövelte az építkezés idejét és költségeit. Közel hét esztendős munka eredményeként 1887. október 25-én került sor a gyár átadására, a középüzemek fölé emelkedő munkáslétszámmal kezdődött meg a termelés.

Kattintson a képre a galéria megtekintéséhez:

Ennek nagy részét ekkor a kézi gyártású szivar és szivarka (cigaretta), pipadohány és a Thanaton elnevezésű dohánykivonat képezte, mely utóbbit a gyógyászatban használták. Mivel a költséges kézi gyártású szivar iránt nem mutatkozott nagy kereslet, 1889-től a cigaretta és a pipadohánygyártás került túlsúlyba. A gyár nagyarányú termelése eredményeként 1889-től a zágrábi gyárban megszűnt a közönséges pipadohány gyártása. 1894-től főként a lakosság szükségleteit kielégítő olcsó cigaretták előállításával foglalkoztak. 1914-ig főleg Király, Hölgy, Magyar, Virginia cigarettát, Hunnia és Pannónia szivart gyártottak, fogyasztási dohányból pedig a következőket: Legfinomabb Magyar szivarkadohányt 25 gr-os, Finom Magyar hosszúra vágott, Középfinom Magyar, Hazai és Kapa pipadohányt. 25 és 100 gr-os csomagokban Magyar és mérsékelt árú pipadohányt állítottak elő. Az utóbbit a katonaság és egyéb fegyveres testületek részére gyártották, belső használatban csak "Limitó"-nak nevezték. Az első világháborúban súlyos nyersanyaghiány okozott problémákat, a termelés a teljes kapacitás 30-40 %-a volt csak ezekben az években. A pipadohánygyártás nyersanyagának pótlására sok esetben alkalmaztak a Nagyerdőben összegyűjtött majd kiszárított tölgyfalevelet.

1926-ban a gyártási üzemet tatarozták kívülről, az addigi "Magyar Dohánygyár" felírat helyére "Magyar Királyi Dohánygyár" elnevezés került.

A gyártási művelet ekkoriban a következőképpen történt: az átlag 180 kg-os dohánybálákat az előkészítési osztályra szállították, amelyből az egyik a finom válogatást, a másik a közönséges pipadohánygyártás előkészületeit végezte. A dohánybeváltókból érkezett bálákat raktárhiány miatt a gyár udvarán helyezték el 15-20 méter magas piramis alakban, és az eső ellen gyékénnyel takarták le. A 20-as évek végén a tervszerűtlen szállítás és a felhalmozás miatt egy esőzés során tönkrement 5-6000 mázsa dohány.

1929-ben megindult a nikotingyártás, ez lehetőséget adott az addig értéktelen dohány melléktermékek hasznosítására. A termelés kezdetben egy műszakban történt, ezt később felváltotta a folyamatos üzemelés. 1938-ban gépesítették a dohányfermentálást, ezzel számos nehéz fizikai munkát sikerült kiküszöbölni. 1944. szeptember 8-án ideiglenesen beszüntették a gyár működését.

1944. október 19-én a harcok után felszabadult Debrecen, a város nagy része és a jelentősebb üzemek romokban hevertek. Október 23-án újra megindult a dohánygyár termelése. Főleg a Vöröshadsereg részére gyártottak cigarettát és fogyasztási dohányt jóvátétel címén, ezeket 2, 3 és 5 Pengős áron hozták forgalomba. Budapest felszabadulása után a Dohányjövedék áttette székhelyét a fővárosba. A jövedéki forma 1948-ig volt jellemző a dohányiparra. Az akkor még működő tíz gyárból 1949-50-ben öt gyárat (szentgotthárdi, pápai, szegedi, óbudai, kőbányai) bezártak. A debreceni cigarettagyártás 1946-ban indult újra. A 105/1948. sz. kormányrendelet Nemzeti Vállalattá alakította a dohánygyárat, ezt az elnevezést a Könnyűipari Minisztérium 1950-ben Debreceni Dohánygyár névre módosította.Jelentős változás következett be, új típusú gépeket kezdtek alkalmazni.

A gyár ekkoriban Magyar, Munkás, Harmonia, 3 éves Terv, Virginia, Hölgy és Sellő cigarettákat gyártott, továbbá Szabolcsi, Debreceni, Tiszai, Magyar és Vegyes dohányokat. A gyár termelési eredményeinek fokozását jelentette a folytonos cigarettagyártás technológiájának bevezetése, amelyet elsőként a debreceni gyáregység alkalmazott 1966-tól. A fontosabb termékek ettől kezdve a Kossuth, Terv és Munkás cigaretta, Club és Sztár pipadohány. Az 1950-es évektől egyre nagyobb mennyiségben állított elő a gyár cigarettát (Kossuth, Munkás, Terv 1968-ig, Mátra 1957-1960-ig), míg a fogyasztási dohány termelése (Tiszai, Szabolcsi, Debreceni, Hortobágyi 1960-ig, Kerti 1957-től, Club 1963-tól, Sztár 1967-től, Magyar és Vegyes) folyamatosan csökken.Az 1960-as évektől Magyarországon is megkezdődik a filteres cigaretták gyártása, a Debreceni gyár legfontosabb márkája a füstszűrős Symphonia lesz 1972-től.

2004 januárjában jelent meg a végső hír, miszerint:
"Átszervezi magyarországi tevékenységét a Reemtsma Debreceni Dohánygyár Kft. Ennek részeként a Reemtsma várhatóan bezárja debreceni cigarettagyárát. A Davidoff, a West, a Symphonia, a Moon, a Pakli, a Mustang és a Főnix cigarettamárkák azonban aligha tűnnek el a hazai boltokból, mert a Reemtsma a hírek szerint valamelyik környező országból látja majd el a magyar piacot."

 

Forrás: dohanymuzeum.hu

Galéria

Dohánygyár - 1. Épület

Dohánygyár - 2. Épület

Dohánygyár - 3. Épület

Dohánygyár - 4. Épület

Vendégház


Takarítási rend

 

LION OFFICE CENTER

TAKARÍTÁSI REND

 

I.              Teljesítés helyszíne:

 

A Lion Office Center  4034 Debrecen Vágóhíd u. 2.szám alatti irodaparkban található irodaházak.

Takarítandó terület:

az irodaház közös használatú helyiségei, folyosók, lépcsőházak, vizesblokkok, teakonyhák.

 

 

II.           Takarítási feladatok és kiegészítő tevékenységek részletes leírása:

 

1.      Feladatok és tevékenységek

  •                             Napi takarítás
  •                             Nagytakarítás megszervezése, lebonyolítása
  •                             Karbantartási feladatok jelentése 

 

2.      Feladatok és tevékenységek részletes leírása

 

A napi takarítási feladatokat 05-18 óra között kell elvégeznie a területre kijelölt takarítónak, mely folyamatos személyi és időrendbeli változással járhat.

        2.1. Rendszeres takarítási feladatok/Naponta történő takarítások: 

               Szociális helyiségek, vizesblokkok:

  •   az alapterületek rendszeres fertőtlenítő felmosása
  •  a WC-csésze és piszoár fertőtlenítő tisztítása
  • a mosdó, a tükör, kilincs és csempe szükség szerinti tisztítása, fertőtlenítése
  • az ajtók és villanykapcsolók szükség szerinti tisztítása
  • a szemetes kosarak, hulladékgyűjtők kiürítése, lemosása, fertőtlenítése, a szemeteszsákok cseréje
  • a WC papír, kéztörlőpapír és folyékony szappan, tartóban való elhelyezése és szükség szerinti folyamatos pótlása

Teakonyhák, konyhák:

  • a padlóburkolat fertőtlenítő tisztítása
  • a csempefelület tisztítása
  • a villanykapcsolók és a belső ajtók szükség szerinti tisztítása
  • a hűtőszekrények és a konyhai bútorok tisztántartása, külső felületének szükség szerinti fertőtlenítő tisztítása

Nem tartozik a takarító feladatai közé:

  • a konyhai hűtőben elhelyezett ételek és dobozok kiselejtezése,
  • dolgozók által használt edények, tányérok, evőeszközök és poharak elmosogatása

 

Szemétgyűjtés és hulladékkezelés során elvégzendő feladatok:

 

-          Az épületekben összegyűjtött kommunális és szelektív hulladékot a kijelölt helyre kell szállítani.

 

Főbejáratok, folyosók, lépcsőházak:

 

  •          szemét, hulladék összegyűjtése, a szemetes edények kiürítése, szemét konténerbe szállítása a szelektív hulladékgyűjtésnek megfelelően.
  •           szemetes edények fertőtlenítő tisztítása, új nylon zsákkal való ellátása.
  •         folyosók felmosása (kézi módszerrel).
  •         bejárati lábtörlők porszívózása, áttörlése (a burkolatnak megfelelő szerrel), korlátok, szegélyek tisztítása.
  •         üvegfelületek tisztítása
  •        fűtőtestek, csővezetékek (2 m-ig), ablakközök heti tisztítása.
  •         külső párkányok heti vegyszeres tisztítása.

 

2.2. Nagytakarítás

A napi feladatokon túl az üvegfelületek, szőnyegek, kárpitok, falak, egyéb textíliák tisztítását, továbbá a vizes blokkok teljes körű lemosása, fertőtlenítő tisztítása az összes berendezési tárgyon és burkolaton, különös tekintettel a zsír- és vízkőoldásra.

  •           padlóburkolatok vegyszeres tisztítása, fényezése
  •          kőfelületek vegyszeres tisztítása, fényezése
  •           szőnyegpadlók porszívózása
  •           berendezési tárgyak mozgatása
  •           ablakok, üvegfelületek, üvegválaszfalak vegyszeres tisztítása
  •           ajtók, ajtókeretek, ablakkeretek, ablakrácsok vegyszeres tisztítása
  •          bútorfelületek, beépített bútorok lemosása, vegyszeres kezelése
  •           bőrgarnitúrák, műbőr bevonatú felületek vegyszeres ápolása
  •          fémtárgyak és fémszerkezeti elemek vegyszeres tisztítása, fényezése
  •          falak, térelválasztók, oszlopok portalanítása
  •           a híradástechnikai és egyéb berendezési tárgyak portalanítása
  •           párkányok lemosása
  •           elektromos szekrények külső tisztítása (szekrényeket kinyitni tilos!)
  •           világítótestek portalanítása, lemosása, armatúrák, lámpaburák vegyszeres tisztítása

2.3. Karbantartási feladatok jelentése a üzemeltetési részleg felé

A takarítónak a munkája során észlelt hibákat, karbantartási problémákat soron kívül jeleznie kell vezetője vagy a karbantartók felé.

  •            fénycsőcserék és a világítási berendezések javításai
  •            a vizesblokkok meghibásodásaink javítása (dugulás, törés, stb.)
  •            ajtók-ablakok, padlószőnyeg és álmennyezet javítását

 

 

III.        További információ

 

A takarító munkavégzése során köteles a mindenkori munkavédelmi és biztonságvédelmi előírásokat betartani.

A takarító a munkavégzésére vonatkozó utasítást kizárólag felettesétől fogadhat el, ezért probléma vagy panasz esetén az irodaházban bérlők a DILK Kft. üzemeltetési részlegéhez fordulhatnak.

 

Debrecen, 2024. január 2.                                         

 

Rólunk

A Dohánygyári Irodapark megfelel azoknak az igényeknek, melyet sok nagyvárosban sem tudnak maradéktalanul kielégíteni: tiszta, igényesen rendezett, jó levegõjû, zöld környezetben dolgozni.

Debrecenben a belsõ körgyûrû keleti határán található 6,5 hektáros irodaparkban a kiváló megközelíthetõség és a személyre szabott szolgáltatások biztosítják a hatékony munkavégzés és az emberközpontú lét feltételeit.

Az irodaparkban igényesen kialakított, ingyenesen igénybe vehetõ, díszburkolattal ellátott parkolók szolgálják az itt dolgozók kényelmét.

Az irodák kialakítása a bérlõk igényeinek maximális figyelemben tartása mellett, a 21. század követelményeinek megfelelõen .A. kategóriás minõségben történik hozzájárulva bérlõink üzleti sikereihez.

A DILK Kft. 2004-ben alakult. Fő profilja ingatlan hasznosítása és bérbeadása.

A társaság megalakulásának évében vásárolta meg a korábbi Dohánygyár területét, a Debrecen, Vágóhíd utca 2. szám alatt található 60.458 m2 alapterületû ingatlant.

A Vágóhíd utca 2. szám Debrecen belvárosától gyalogosan legfeljebb 10 perc távolságra van, a buszmegálló közvetlenül a porta előtt található (30-as, 15-ös, 9-es buszjáratok). A terület bejáratától kb. 150 méteres távolságra trolibusz és további buszjáratok megállója található. Folyamatban van az ingatlanhoz vezető út négysávosítása a könnyebb megközelíthetőség érdekében. Az ingatlan kiváló külső és belső parkolási lehetőségekkel rendelkezik.

A terület szilárd burkolattal (díszburkolattal) ellátott parkolókkal, ápolt, gondozott parkkal, informatikai hálózattal, 24 órás őrzés és portaszolgálattal rendelkezik.

A Dohánygyárban az adásvétel idején már nem volt termelés, az épületek ennek megfelelő állapotban voltak. A már meglévő ingatlanok közül a használhatatlanok lebontásra kerültek, egy részük raktárként került hasznosításra, a többi ingatlan felújításra került.

A felújított irodaházak akadálymentesítettek, az irodák légkondicionáltak

Szolgáltatások:

  • modern, magas színvonalú belső kiépítés
  • épület management, karbantartás, helyszínen lévő üzemeltető gárda
  • intelligens épület-felügyeleti rendszer
  • kártyás biztonsági beléptető rendszer
  • kamerás figyelő rendszer
  • ingyenes parkolási lehetőség
  • 24 órás portaszolgálat, biztonsági szolgálat
  • 24/365 irodai hozzáférés
  • bérelhető raktárhelyiségek
  • étterem, kávézó és büfé
  • cégtábla elhelyezési lehetőség a főbejáratnál
  • homlokzati céglogó és tetőhirdetés lehetősége
  • akadálymentesített közlekedés, mozgássérült mosdók az épületekben

A 2. számú épületként nyilvántartott - korábban gyártási épületként funkcionáló - ingatlan felújítása, irodaházzá történő átalakítása 2006. tavaszán kezdődött el, és közel egy év után fejeződött be. Az épület ünnepélyes átadására 2007. május 18-án került sor. Az 'A' kategóriás irodaházat jelenleg egy amerikai cégcsoport (Ygomi cégcsoport), egy ír cég (Gem Hungary Kft.) és egy hitelintézet (Provident) bérli. Az épületben kiadó terület még elérhető.

A 3. számú épületként nyilvántartott – korábban készáruraktárként funkcionáló – ingatlan felújítása 2007. végén kezdődött el és a közelmúltban fejeződött be. Az épület földszinti részének és első emeletének felét a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal vette bérbe, az épület további részének hasznosítása még folyamatban van.

Irodaterületek kialakítása

  • bontható álmennyezeti rendszer készül a szerelvények eltakarására
  • egységenként víz-csatorna csatlakozási lehetőség teakonyhák kialakításához
  • rugalmas belsõ válaszfalazás
  • magas minőségű kiépítési standard

Gépészeti rendszerek

  • az irodaterületek fűtését és hűtését 2 csöves fan-coil rendszer biztosítja
  • az irodák légcseréjét előkezelt és szűrt friss levegővel a tetőn elhelyezett szellőzőgépek biztosítják
  • a WC blokkok mesterséges szellőzéssel ellátottak

Épületfelügyeleti rendszer

  • Az irodákban helyi termosztátok vezérlik a mennyezeti fan-coil készülékek működését
  • További hűtőkapacitás áll rendelkezésre a bérlői szerver helyiségek ellátására
Dilk Kft.

A régi debreceni Dohánygyár

A Debreceni Dohánygyár rövid története 1887. október 25 - 2004. május1 között... Bővebben

Symphonia Étterem

"All you can eat" egyen amennyit akar

Finom hazai ízek - Menü rendelés
Tel: +36 20 268 0826 Bővebben

Dilk Kft.

Tárgyaló foglalási lehetőség

Légkondicionált, projektorral és hangosítással felszerelt tárgyalók (3 db.) előzetes foglalás alapján vehetők igénybe. Bővebben
Férőhely: 80-60-40 fő
Foglalás: +36 20 268 08 26

Kapcsolat

Cím: 4034 Debrecen Vágóhíd u. 2.
Telefon: (52) 530 - 695,
(
+36 20) 33 - 99 - 821
Fax: (52) 530 - 694
E-mail: dilkkft@gmail.com

Poker bonus at bet365.com
Plyzat - Projektsszefoglal